آموزشگاه بهداشت پیام سلامت

مشروبات الکلی

دانشمندان روسیه 8 ژن مربوط به الکلیسم و اعتیاد به مواد مخدر را شناسایی کرده اند. ترتیب قرار دادن ژن ها در نژاد ها و قوم ها متفاوت است. محققان دانشگاه آکسفورد در کنفرانس جهانی سرطان اعلام کردند که رژیم غذایی نامناسب و مصرف مشروبات الکلی عامل بروز یک سوم از موارد بروز بیماری هایی است که با سرطان ارتباط دارد. پژوهشگران دانشگاه «واندبیلت تنسی» با مطالعه تصاویر ام آر آی 98 الکلی دریافتند که مشروبات الکلی به بافت مغز صدمه می زند و از کار کردن آن مانند قوای خواندن و تعادل می کاهد. نتایج تحقیقات پژوهشگران انگلیسی نشان می دهد افرادی که پیشینه مصرف مشروبات الکلی دارند یا مواد مخدر مصرف کرده اند بیشتر در معرض ارتکاب قتل عمد قرار می گیرند. این افراد مسئول بروز قتل های عمد شناخته شده اند.

تحقیقات نشان داده است که مصرف اندک مشروبات الکلی خطر خواب آلودگی هنگام رانندگی را افزایش می دهد. انحراف از خط عبوری جاده از علت های بسیار مهم حوادث رانندگی است که به علت خواب آلودگی رخ می دهد. خطر بروز سرطان سینه در زنانی که روزانه از نوشابه های الکلی حتی به میزان متوسط استفاده می نمایند دو برابر افزایش می یابد. سندرم الکل جنینی در زنان حامله که مشروبات الکلی می نوشند 35 درصد بیشتر است.

میکروسفالی، بد شکلی های جمجمه ای، صورتی، نقص های اندامی و قلبی، قدکوتاهی و عقب ماندگی ذهنی از عوارض نوشیدن الکل مادران حامله در نوزادانشان است.

 میکروسفالی (Microcephaly) از بیماریهای مربوط به مشروبات الکلی

منابع:

Reading and be healthful

www.iranbiologists.com

 

اطلاعات تماس

آموزشگاه بهداشت اصناف پیام سلامت

آدرس: تهران - خیابان آزادی - انتهای خیابان جیحون - ابتدای خیابان رنجبر - پلاک 39

تلفن: 02155759656

همراه: 09122150626

نماد اعتماد

logo-samandehi نمایش مجوز فعالیت